Az én kemencém

Rozé gumicukor

 

 

A rozé gumicukor egy bor és egy édesség üdítő találkozása. Amikor egy amerikai édességgyártó cég tavaly nyáron piacra dobta a rozé gumicukrot, már a boltba kerülés előtt többezer fős várólista alakult ki a rózsaszín macikért. Ebben a bejegyzésben azt szeretném megmutatni, hogy hogy kerülnek a spicces macik a pohárba vagyis hogy hogyan tudunk házilag rozé gumicukrot készíteni.

Közel egy év telt el a legutolsó blog bejegyzésem óta.  A szünet oka, hogy időközben közelebbi kapcsolatba kerültem a borokkal a munkám révén. És bár a receptek és a képek ez idő alatt is folyamatosan gyűltek, az írásra nem maradt sok időm. Azt nem mondhatnám, hogy ez a helyzet jelentősen változott volna, de elhatároztam, hogyha újból neki állok a blog írásának, akkor azt megpróbálom a korábban megszokott  rendszerességgel folytatni. Visszatérésnek pedig egy olyan “receptet” szerettem volna választani, amelynek van egy kis kapcsolata a borokkal. Így döntöttem egy első hallásra szokatlan, ámde külföldön annál “trendibb” édesség, a rozé gumicukor mellett.

Hozzávalók

A rozé gumicukor nagyon egyszerűen elkészíthető, mindössze három alap hozzávaló szükséges hozzá: rozé, zselatin és cukor. Nagyon fontos még a megfelelő gumicukor forma kiválasztása. Az elkészítés kb. fél órát vesz igénybe, majd másfél óra hűtés következik. A várakozás jó alkalom a maradék rozé elfogyasztására, hogy ne tűnjön olyan hosszú időnek az a 90 perc:)

Rozé gumicukor – szilikon öntőforma és adagoló pipetta

Részletek

Bor: Olyan rozét válasszunk a rozé gumicukor elkészítéséhez, amelyet szívesen iszunk. Én, a hazai pályánál maradva, az Etyeki Kúria Rosé-ját használtam.  A választott bor íze és színe vissza fog tükröződni a gumicukorban. Több külföldi receptben szerepel piros ételfesték is a hozzávalók között az intenzívebb színhatás miatt. Én ezt kihagytam a gumicukorból. Nekem épp ellenkezőleg, a visszafogottabb, természetesebb, halvány rózsaszín szín tetszik inkább.

Rozé gumicukor – Esterházy Etyeki Kúria rosé és a maci nyomda

[su_spoiler title=”Tudásmorzsa: Rozé” open=”yes” style=”fancy” icon=”plus-circle” anchor=”Rozé”]A rozé kékszőlőből készül gyors feldolgozással, rövidebb ideig történő héjon áztatással, jellemzően hűtött tartályban erjesztve. Könnyed teste, lendületes savai és gyümölcsös aromái miatt inkább nyáron fogyasztják és jól illik ennek az évszaknak a jellemző ételeihez is. [/su_spoiler]

Zselatin: Őrölt, fehér zselatin ajánlott az elkészítéséhez.

Cukor: Ezzel kapcsolatosan nem jegyeznék meg sok mindent, talán csak annyit, hogy kristálycukrot használtam, alternatív édesítőszerekkel nem próbálkoztam.

Forma: Bármilyen formában elkészíthető. Én gumimaci formát használtam, amelyet a forma megtöltését segítő pipettával együtt az Amazon-on vásároltam.

Kipróbáltam szilikon jégkocka formával is. Az eredmény látványos lett, viszont ebben a méretben kissé “tömény” a gumicukor. A 2 cm-es gumimaci forma amellett, hogy rendkívül cuki, jobban visszaadja a rozé könnyedségét. Viszont a kis méret miatt a formák megtöltéséhez feltétlenül szükség van egy pipettára.

Rozé gumicukor – virágformába öntve

Hűtés: A formákat, azok megtöltése előtt célszerű tálcákra helyezni. Így könyebben elhelyezhetőek a hűtőszekrényben.

Fogyasztás: A rozé gumicukrok hűtőben tárolva kb. egy hétig fogyaszhatók. Bár alkoholtartalmuk alacsony, gyerekeknek csak kóstolóba adjunk belőle.

Rozé gumicukor – a cuki maci hadsereg

 

Rozé gumicukor
Author: azenkemencem.com
Prep time:
Cook time:
Total time:
Adag: kb. 150 gumimaci
Ingredients
  • 2×2,5 dl a kedvenc rozénkból
  • 4 evőkanál őrölt, fehér zselatin
  • 150 g kristálycukor
  • Szilikonforma
Instructions
  1. A gumicukor formákat egy tálcára helyezem és előkészítem a helyüket a hűtőszekrényben.
  2. ,5 dl rozét felforralok majd közepes lángon addig főzöm, amíg a mennyisége a felére nem csökken (kb. 5 perc).
  3. A maradék 2,5 dl rozéban alaposan elkeverem a zselatin port, majd kb. 5 percig állni hagyom.
  4. Egy lábasba öntöm a 2. pontban elkészített rozé koncentrátumot, a cukrot és a zselé-szerű rozé-zselatin mixet, elkeverem, majd lassú tűzön addig főzöm (nem forralom) amíg az állaga szirup-szerű nem lesz (kb. 5 perc).
  5. A tűzről levéve, a pipetta segítségével megtöltöm az előkészített formákat.
  6. A hűtőszekrénybe teszem és 90 percig hűtöm.
  7. Miután elkészültek, kiveszem a formából és amennyiben nem fogy el rögtön, akkor dobozban, zacskóban vagy frissentartó fóliával lefedve hűtőszekrényben tárolom.
3.5.3226

 

Exit mobile version